FineReader 11

Hlavné funkcie

Pokročilá technológia OCR — teraz na Mac OS X

Najvyššia presnosť rozpoznávania textu a zachovania rozloženia

S presnosťou rozpoznávania textu až 99,8 percent poskytuje program FineReader Pro upraviteľnú digitálnu kópiu dokumentov, ktorá je pripravená ďalšie použitie a aktualizáciu. Je pohotová a jednoducho zdieľateľná alebo archivovateľná. Aplikácia šetrí váš čas a námahu odstránením potreby manuálneho prepisovania dokumentov.

Rekonštrukcia štruktúry a formátovania dokumentov

S inovatívnou Adaptívnou technológiou rekonštrukcie dokumentov (ADRT®) program FineReader precízne znovu vytvorí štruktúry a formátovanie viacstranových dokumentov vrátane veľkosti textu a štýlov písem, tabuliek a diagramov, stĺpcov, hlavičiek, pätiek, poznámok pod čiarou, obsahu, čísel strán a pod. Skonvertovaný dokument vyzerá presne ako originál!

Najviac OCR jazykov pre Mac na svete

Jeden nástroj OCR, ktorý rozpoznáva text vo viac ako 180 jazykoch — vrátane európskych a ázijských jazykov, hebrejčiny a arabčiny, ako aj ich ľubovoľnej kombinácie.

Inteligentné a mimoriadne ľahko použiteľné!

Zvýšte svoju produktivitu s intuitívnym rozhraním

Intuitívne rozhranie programu FineReader vás hladko prevedie celým procesom skenovania a konverzie dokumentov. Rýchle úlohy vám pomôžu získať výsledok niekoľkými kliknutiami myšou — nemusíte strácať čas oboznamovaním sa so softvérom.

Program ABBYY FineReader navyše automaticky identifikuje vlastnosti dokumentu (napr. rozloženie, jazyky a pod.), v prípade potreby však môžete všetky parametre nastaviť manuálne.

Program FineReader Pro tiež spĺňa normy Section 508.

Ukladajte dokumenty do obľúbených formátov

Uložte výsledky rozpoznávania do formátu podľa svojho výberu: textový dokument (DOCX/DOC, ODT, RTF), tabuľkový procesor (XSLX), PDF a PDF/A s rôznymi možnosťami (text pod obrázkom, text cez obrázok, text a obrázky, iba obrázok), prezentácia PPTX, HTML alebo elektronická kniha (EPUB®, FB2). Z programu FineReader môžete tiež odoslať výsledky do aplikácie, ktorú používate: Apple Pages, Numbers, Microsoft® Word, Excel® alebo ľubovoľný iný nainštalovaný program vo vašom počítači Mac.

Konverzia PDF pre spoľahlivú archiváciu a zdieľanie

Tvorba prehľadávateľných súborov PDF pripravených na archiváciu

Preveďte papierové dokumenty na plne prehľadávateľné komprimované súbory PDF na ďalšiu archiváciu. Informácie v takých archívoch môžete v prípade potreby kedykoľvek jednoducho získať pomocou vyhľadávania kľúčových slov, zatiaľ čo kompresia dokumentov znižuje požadovaný priestor na disku. Súbory môžete tiež uložiť do formátu PDF/A na dlhodobú archiváciu.

Iné základné funkcie konverzie PDF

Počas konverzie súborov PDF program FineReader umožňuje používateľom pridávať a meniť vlastnosti dokumentov. Dokáže tiež vytvoriť PDF so značkami, ktoré sú optimalizované pre prenosné zariadenia a zariadenia na snímanie obrazovky a vytvára prehľady PDF na rýchlu navigáciu v dokumente.

OCR s digitálnym fotoaparátom na konverziu fotografií

Automatická korekcia digitálnych fotografií dokumentu

Neobmedzujte sa tradičným skenovaním a fotografujte dokumenty digitálnym fotoaparátom alebo smartfónom — zariadeniami na digitalizáciu, ktoré sú vždy poruke! V závislosti od typu dokumentu program FineReader Pro použije rôzne nástroje predbežného spracovania snímok a opraví deformácie pred ich rozpoznaním.

Úprava snímok pomocou editora

V programe FineReader môžete tiež manuálne opraviť fotografie dokumentov a zaistiť tak najlepšie možné výsledky rozpoznávania. S editorom snímok môžete upraviť jas a kontrast, narovnať zakrivené čiary textu, opraviť lichobežníkové deformácie, znížiť šum ISO a odstrániť pohybový efekt, rozdeliť dvojstrany, orezávať snímky a pod.

Digitalizácia a zdieľanie cenných dokumentov

Program FineReader Pro vám pomôže rýchlo digitalizovať a rozmnožiť cenné dokumenty. Aj keď máte k dispozícii iba jednu kópiu — teraz ju môžete jednoducho zdieľať s ostatnými a nemusíte sa báť o jej bezpečnosť alebo stav. Jednoducho ju naskenujte a vytlačte alebo odošlite ako prílohu e-mailu alebo odovzdajte na on-line úložisko súborov!

Tvorba elektronických kníh na čítanie na cestách!

Digitalizujte knihy a tlačené dokumenty na plne formátované elektronické súbory v populárnych formátoch FB2 alebo EPUB. Vytvorené knihy sú optimalizované na čítanie na prenosných zariadeniach.

Ďalšie hlavné funkcie

Pokročilé OCR pre komplexné úlohy

Program FineReader Pro poskytuje množstvo pokročilých funkcií na úplné ovládanie procesu OCR a jeho výsledkov, napr. správu strán dokumentu, ovládanie pomeru veľkosť/kvalita, špecifikáciu režimu exportu dokumentu a uchovanie rozloženia, úpravu zložitých tabuliek (vrátane možnosti správy jazykov textu, orientácie textu a obrázkov v bunkách tabuľky) a mnoho ďalšieho — všetko sa dá jemne vyladiť podľa vašich potrieb.

Sprístupnenie obsahu dokumentu na čítanie

Skonvertujte svoje papierové dokumenty alebo súbory PDF do jedného z podporovaných elektronických formátov a sprístupnite ich tak na čítanie pomocou špeciálnych nástrojov prevodu textu na reč.